ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

  صدورآنلاین بیمه نامه درایام تعطیل  09121268394images 1

مشاوره آنلاین بیمه عمر

مشاوره آنلاین بیمه عمر ایران مان

مشاوره خرید بیمه اتومبیل

مشاوره خرید آنلاین بیمه اتومبیل

مشاوره بیمه مسئولیت

مشاوره خرید آنلاین بیمه مسئولیت

مشاوره بیمه آتش سوزی

مشاوره خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی ایران

بیمه مسئولیت ساختمانی

بیمه مسئولیت ساختمانی


بیمه مسئولیت ساختمانی یا بیمه مسئولیت سازندگان بنا یا بیمه عملیات ساختمانی یا هر آنچه که بخواهید بر این مسئولیت نام گزارید باید به این نکته مهم و ضروری توجه کنید که اگر تصمیم به ساخت بنایی مانند منزل مسکونی و یا پروژه تجاری و یا عمرانی را دارید قبل از  شروع کار بهتر است از خطرات و راههای جبران خسارت های احتمالی آن آگاه شوید زیرا مسئولیت کلیه اتفاقات و حوادث، متوجه شما نیز خواهد بود.اگر چه انواع دیگری از بیمه نامه مسئولیت مثل بيمه مسئوليت حرفه‌اي مهندسين ناظر، طراح و محاسب و بیمه کارفرمای ساختمانی در قبال كارگران  می تواند قوت قلبی برای کارفرما باشد اما بیمه مسئولیت ساختمانی که مسئولیت شما را در مقابل خطرات مالی و جانی به اشخاص ثالث پوشش می دهد می تواند مکملی ارزشمندی باشد برای کلیه بیمه نامه هایی که توسط شما ، مهندسین و پیمانکاران فرعی خریداری شده باشد.

 بطور خلاصه در بیمه مسئولیت ساختمانی یا مسئولیت ثالث ساختمانی  چنانچه در نتيجه سهل انگاري، قصور، خطا، غفلت و يا اشتباه حرفه‌اي مهندسين ناظر، طراح و محاسب ساختمان و یا حتی کارگران ساختمانی در محل ملك مورد بیمه، خسارت بدني و مالي به مالكان، اشخاص ثالث، ساختمان‌هاي مجاور و حتی اموالی مانند اومبیل های پارک شده در اطراف محل مورد بیمه  وارد آيد و شما یا افراد  مسئول در پروژه ، مسئولیت جبران آن خسارت را بر عهده داشته باشند،شرکت سهامی بیمه ایران پس از احراز مسئوليت بيمه‌گذار و در صورت لزوم، بر اساس رأي مراجع قضائي نسبت به جبران خسارت اقدام نمايد.

مراحل احداث يك ساختمان اعم از مسكوني، تجاري يا اداري را به طورخلاصه مي‌توان به شرح ذيل برشمرد:

1-   تخريب بناي كلنگي
2-  گودبرداري
3- پي‌ريزي (اجراي فونداسيون)
4- ساخت و نصب اسكلت (فلزي ، بتوني و...)
5- سفت‌كاري
6- نازك‌كاري
7-  اجراي نماي ساختمان (اعم از سنگ، آجر، سيمان، شيشه و...)

پرخطرترين مراحل احداث ساختمان از نظر ايجاد خطر براي اشخاص ثالث که البته گرانترین قسمت بیمه نامه تلقی می شود عبارتست از:

الف- مرحله اول گودبرداري
ب- مرحله دوم تخريب و اجراي فونداسيون
پ- مرحله سوم اجراي نما  

شما میتوانید مسئولیت خود را در برابر خطرات مهم یاد شده بیمه نمایید تا دیگر نگرانی در حین مراحل ساخت وساز نداشته باشید.

اگر بخواهیم قدری علمی تر به بیمه مسئولیت ساختمانی بپردازیم می توان آنرا در یازده ماده آنرا بر شمرد:
ماده اول- خطرهای موضوع بیمه مسئولیت ساختمانی
الف -خسارتهای بدنی  وارد به اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت مدنی بیمه گذار در جریان اجرای عملیات ساختمانی در محل اجرای این عملیات، مشروط بر آنکه مسئولیت بیمه گذار برای بیمه گر محرز باشد. 

ب-خسارتهای  مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت مدنی سازنده ساختمان در جریان عملیات ساختمانی در محل اجرای عملیات، مشروط بر آنکه مسئولیت بیمه گذار برای بیمه گر محرز باشد.

ماده دوم- بیمه گذار
کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که اجرای هر بخش یا بخشهایی از عملیات مربوط به انجام کار موضوع بیمه را در محل مورد بیمه عهده دار باشند می توانند بیمه گذار تلقی شوندو حق بیمه بیمه نامه را تقبل نمایند.
ماده سوم- استثنائات بیمه مسئولیت ساختمان :

خسارتهای معلول عوامل زیر از شمول تعهدات بیمه گر خارج است:

     خسارتهای وارد به بیمه گذار، شرکاء و مجریان، ناظرین، مشاورین، کارکنان بیمه گذار، همسر، پدر و مادر و اولاد و اولاد اولاد و اجداد تحت تکفل بیمه گذار

     بلایای طبیعی شامل زلزله، سیل، رانش زمین، مگر این که عمل بیمه گذار عامل ایجاد و یا تشدید کننده خطر بوده و قانوناً مسئول شناخته شود.

    خسارتهای ناشی از جنگ، انقلاب، شورش، اعتصاب و عوامل دیگری از این قبیل.

    خسارتهای ناشی از تخلف قوانین و نظامات دولتی.

    خسارتهایی با منشاء خارج از اختیار بیمه گذار :
   
    ترکهای سطحی که بر اثر انجام عملیات ساختمانی توسط بیمه گذار در ساختمانهای مجاور ایجاد شود ولی به استحکام ساختمان لطمه ای وارد ننماید در تعهد بیمه گر نمی باشد.
    تبصره:سلسله حوادث ناشی از یک منشاء یا علت اصلی واحد، در مجموع یک حادثه تلقی می شود.

ماده چهارم- وظایف بیمه گذار در بیمه مسئولیت ساختمانی

     بیمه گذار موظف است در طول مدت اعتبار بیمه نامه هرگونه تغییر کمی و کیفی که در وضعیت خطر یا در حرفه وی حاصل شود و یا تغییراتی در چگونگی ارتباط او با موضوع بیمه به وجود آید، مراتب را فوراً و حداکثر ظرف مدت ده روز به صورت کتبی به اطلاع  بیمه گر برساند.
     بیمه گذار موظف است اقدامهای لازم را که هرکس عرفاً برای جلوگیری از وقوع حادثه رعایت می نماید به عمل آورد.
    قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی از طرف بیمه گذار بدون موافقت کتبی بیمه گر، تعهدی برای بیمه گر ایجاد نمی کند مگر این که عمل او موجب جلوگیری از تشدید خطر و به مصلحت بیمه گر باشد. در غیر این صورت بیمه گر میتواند از پرداخت خسارت خودداری نموده و یا خسارت پرداختی را از بیمه گذار مطالبه نماید.

     بیمه گذار موظف است به محض دریافت هرگونه اطلاع از وقوع خسارت مراتب را بلافاصله و حداکثر ظرف مدت پنج روز کتباً به بیمه گر اعلام نماید و همکاری لازم را جهت کارشناسی از محل خسارت دیده به عمل آورد.
     بیمه گذار موظف است در صورت بروز خسارت، ضمن جلوگیری از توسعه آن، بدون اجاره بیمه گر تغییراتی که تعیین علت حادثه و یا ارزیابی خسارت را دچار اشکال نماید در موارد خسارت دیده ندهد، مگر آن که تغییرات در جهت تقلیل میزان خسارت باشد.
     بیمه گذار موظف است در جریان خاکبرداری در کنار دیوارهای ساختمانهای مجاور کلیه اصول ایمنی را رعایت بنماید. بدین نحو که در فاصله تقریبی یک متر در سطح و به فاصله حدود دو متر در کف، عملیات خاکبرداری توسط ماشین آلات متوقف گردد و سپس محل نصب ستونها با ابزار دستی ایجاد و پس از استقرار ستونها، دهانه بین آنها با وسایل دستی، خاکبرداری گردد.
     بیمه گذار متعهد است هرگونه اوراق قضایی مربوط به هر دعوی مرتبط با موضوع این بیمه نامه را اعم از اینکه از طرف مدعی خسارت یا دستگاههای قضائی دریافت نموده باشد بی درنگ و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت جهت بیمه گر ارسال دارد و در صورت تأخیر، مسئول جبران ضرر و زیانهایی که از این طریق به  بیمه گر وارد می شود خواهد بود.

ماده پنجم- تعهدات بیمه گر

    میزان خسارت وارد به اشخاص ثالث براساس نظر کارشناس بیمه گر و مدارک مثبته تعیین خواهد گردید. در صورتی که مبلغ خسارت تعیین شده مورد موافقت شخص ثالث زیان دیده نباشد، موضوع از طریق کارشناس مرضی الطرفین حل و فصل خواهد گردید.
    خسارت موضوع این بیمه نامه با اطلاع بیمه گر به شخص ثالث زیان دیده و یا ذوی الحقوق او پرداخت خواهد شد و به محض پرداخت خسارت،بیمه گر در مقابل بیمه گذار و شخص یا اشخاص ثالث بری الذمه می گردد.

ماده ششم- فسخ و بطلان بیمه نامه

فسخ از طرف بیمه گر

    در صورت عدم پرداخت حق بیمه و حق بیمه اضافی در سررسیدهای معین.
    در صورت تشدید خطر و عدم موافقت بیمه گذار به پرداخت حق بیمه اضافی مربوطه.
    در صورت کتمان یا اظهار خلاف واقع بیمه گذار به طور غیر عمد درباره وضعیت خطر و احراز این امر قبل از وقوع حادثه.
    بعد از هر خسارت که بیمه گر ملزم به جبران آن باشد.

فسخ از طرف بیمه گذار:
    در صورتی که کیفیت تشدید خطر کاهش یافته و یا از بین رفته و بیمه گر به تخفیف حق بیمه راضی نشود.
تبصره: در صورت فسخ از طرف بیمه گر حق بیمه که باقی مانده است به صورت روز شمار محاسبه و به بیمه گذار برگشت شود (به استثنای موارد مندرج در قانون بیمه) در صورت فسخ بیمه نامه از طرف بیمه گذار، حق بیمه برگشتی براساس تعرفه بیمه کوتاه مدت محاسبه خواهد شد.
ماده هفتم
در صورتی که مسئولیت موضوع این بیمه نامه به موجب بیمه نامه های دیگری نیز مورد تأمین قرار گرفته باشد، تعهد بیمه گر به تناسب مبلغی که خود بیمه نموده با مجموع مبالغ بیمه شده می باشد.
ماده هشتم
هرگونه تغییری در این بیمه نامه به موجب برگهای الحاقی صادره از طرف بیمه گر خواهد بود. هرگاه مفاد برگهای الحاقی با توافقی که بین طرفین به عمل آمده مطابقت نکند، بیمه گذار موظف است ظرف 15 روز از تاریخ صدور الحاقی، تغییر و یا اصلاح آن را کتباً خواستار شود و گرنه اوراق مذکور جزء لاینفک این بیمه نامه تلقی خواهد شد.
ماده نهم
نشانی و اقامتگاه قانونی بیمه گذار همان است که در پیشنهاد بیمه و متن این بیمه نامه درج گردیده و بیمه گذار موظف است تغییر نشانی و اقامتگاه قانونی خود را بصورت کتبی به اطلاع بیمه گر برساند.
در صورت تغییر نشانی و اقامتگاه بیمه گذار و عدم اعلام آن به بیمه گر، نشانی و اقامتگاه قبلی بیمه گذار معتبر شناخته می شود.
ماده دهم
مرور زمان ناشی از این بیمه نامه دو سال است که از تاریخ وقوع حادثه منشاء دعوی شروع می شود.
ماده یازدهم
مواردی که در این بیمه نامه ذکر نشده است بر طبق قانون بیمه و سایر قوانین جاری کشور عمل خواهد شد.

همین الان با بررسی سوالات متداول یا ثبت سوالات متداول خود فرم ساده زیر را تکمیل تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایید

چرا بیمه مسئولیت ساختمانی با سایت بیمه ایرانی؟

وبسایت بیمه ایرانی با محوریت ارائه انبوه بیمه های مسئولیت بخصوص بیمه مسئولیت ثالث ساختمای محیطی بسیار ساده و برای کلیه کاربران ایجاد نموده است . در بیمه ایرانی شما با انواع بیمه مسئولیت تعاریف و مفاهیم بیمه مسئولیت ساختمانی، قوانین بیمه ای مسئولیت ساختمانی، سوالات متداول در بیمه مسئولیت ساختمانی، پیشنهادات بیمه نامه مسئولیت ثالث ساختمان ، شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی ، مقالات بیمه ای مسئولیت ساختمان و دهها مطلب جذاب در مورد بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی خواهید دید.

چرا بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی با بیمه ایران؟

شرکت سهامی بیمه ایران با هشتاد و دو سال خدمات درخشان در صنعت بیمه بعنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و بنیانگزار صنعت بیمه در ایران با تدوین شرایط و مقررات بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی این بیمه نام را ارائه نمود همچنین با سرمایه ای بالغ بر 4070 ملیارد تومان که چندین برابر سرمایه کلیه شرکتهای بیمه خصوصی و خصولتی دیگر و با ذخیره خسارتی که بالغ بر دو برابر سرمایه کلیه شرکتهای بیمه دیگر و با شبکه فروشی توانمند بدون رقیب در صنعت بیمه یکه تازی می نماید.و در رشته بیمه مسئولیت بخصوص بیمه مسئولیت ناشی از اجرا عملیات ساختمانی همواره پشتیبان مدیران و سازندگان ساختمانی در نتیجه اشتغال و کار آفرینی بوده است.

چرا بیمه مسئولیت کارفرما ساختمانهای در حال ساخت با نمایندگی علوی ؟

نمایندگی علوی بعنوان یکی از هزاران نماینده فعال شرکت سهامی بیمه ایران در سال 1383 پا به عرصه رقابت در صنعت بیمه نهاد ، این نمایندگی از سال 1384 تاکنون همه ساله بعنوان نماینده برتر بیمه مسئولیت بخصضوص انواع بیمه های مسئولیت ساختمانی و پیشرو در بیمه های عمر،اشخاص ، مهندسی ، اتومبیل و درمان تکمیلی مطرح بوده است.این نمایندگی با مدیریت سید عباس علوی لواسانی بر اساس اصول و عقاید و اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از نیروهای جوان خود در بخشهای فنی و آی تی توانسته است غیر ممکن ها را ممکن سازد وبا عرضه اینترنی و آنلاین خدمات بیمه همواره در روشهای نوین ارائه خدمات بیمه ای پیشتاز باشد.

بیمه مسئولیت ساختمان آرامش خاطر همه دست اندرکاران فعالیت ساختمانی را به ارمغان می آورد

با ما تماس بگیرید:

تلفن : 02188544842

فکس:02188172107

همراه و تلگرام:09126770622

آی دی تلگرام مدیریت:@alavionline

www.insuranceirani.com

بیمه مسئولیت محاسبه آنلاین بیمه مسئولیت انواع بیمه مسئولیت بیمه مسئولیت ساختمانی بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی نرخ بیمه مسئولیت ساختمانی قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی بیمه ساختمان در حال ساخت بیمه ساختمان چیست

تماس تلفنی